YOUTUBE

RU

 

INSTAGRAM

Blog o podróżach, alternatywne trasy motocyklowe i podróże poza utartym szlakiem
Logo bloga podróżniczego o podróżach motocyklowych
Blog podróżniczy o wyprawach motcyklowych, wycieczkach samochodowych poza utartym szlakiem.

Ta fajna część Macedonii i przedsmak Albanii. Dzień 18. Relacja – Bałkany 2016

03 września 2016

Macedonia: Parka Narodowy Mavrovo – Czarny Drin – Struga – Jezioro Ochrydzkie – Albania: Camping Erlin nad Jeziorem Ochrydzkim (163 km)

Park Mavrovo uratował Macedonię. Przepiękne widoki. Miasteczka na zboczach gór, do których prowadzą małe i strome uliczki z serpentynami. W każdym z nich dominuje meczet.

Droga R1202, piękne wzgórza i miasta nad doliną. MacedoniaWzdłuż drogi R1202 bardzo dużo było miasteczek na wzgórzach. Zwykle był też jakiś meczet albo dwa. Pięknie i majestatycznie to wyglądało. Widok na miasteczko Prisojnica.

Droga R1202, MacedoniaSzkoda, że tak mało zdjęć z drogi mamy. W podróżach motocyklowych chyba to mnie najbardziej denerwuje. Cieżko zrobić zdjęcie albo nakręcić film. Jeśli nie ma się GoPro na kasku to trzeba zatrzymać się, zejść z motocykla, zdjąć rękawice, podnieść szczękę lub zdjąć cały kask, znaleźć aparat, zrobić zdjęcie a później to wszystko znowu schować i ubrać. Czasochłonna i uperdliwa zabawa 😉

Tutaj zdecydowaliśmy się wjechać do jednej z górskich wiosek. Super trasa i serpentynki. Na końcu piękne widoki.Tutaj zdecydowaliśmy się wjechać do jednej z górskich wiosek. Super trasa i serpentynki. Na końcu piękne widoki.

Trasy motocyklowe, MacedoniaSerpentyny na tej, wąskiej, górskiej drodze były dużo trudniejsze niż na słynnych trasach w Rumunii. Były też niezabezpieczone i kilkuset metrowe przepaście działały na wyobraźnię.

Widok na dolinę z drogi do miasteczka Skudrinje.Widok na dolinę z drogi do miasteczka Skudrinje.

Czarny Drin, MacedoniaPoczątek Czarnego Drinu. Będziemy jechać wzdłuż tej rzeki ,która przez zbudowane tamy będzie rozlewać się na piękne jeziora. O tej porze stan rzeki był raczej niski.

Most na Czarnym Drinie, MacedoniaMalowanie mostu dobrze koresponduje z kolorem wody.

Viagra Beach, MacedoniaPlaża nad jeziorem Ochrydzkim przy miejscowości Struga. Nie wiem skąd nazwa ale wyobrażałem sobie dziwne rzeczy :)))) Na szczęście restauracja obok tej plaży była pełna panów, którzy nie zażyli niebieskiej pigułki.

Jezioro Ochrydzkie, MacedoniaNa jeziorze Ochrydzkim ruch był znikomy. Głównie małe łodzie rybackie.

Restauracja w Macedonii nad jeziorem OchrydzkimW takich knajpkach zatrzymywaliśmy się głównie po to aby skorzystać z Internetu i znaleźć najbliższą miejscówkę na nocleg. Nie było piwa bezalkoholowego więc Coca Cola 😉 Tęskniłem za zimnym Ciukiem z Rumunii.

Pusty Camping Erlin, AlbaniaO zachodzie słońca trafiliśmy na prawie pusty Camping Erlin. 5 EUR za dobę a jedno piwo również 5 EUR 😉 O tym drugim dowiedzieliśmy się jak już było za późno 🙁

Camping Erlin, AlbaniaPlaża jeziora Ochrydzkiego była w małych kamykach. W nocy wychodziły kraby i wydawały dziwne dźwięki idąc po żwirowej drodze. To był nasz 18 dzień w podróży i postanowiliśmy odpocząć. I tak za późno. Na szczęście był tutaj fajny klimat i mogliśmy się byczyć cały dzień przy bardzo podłym, albańskim piwku Tirana.

AUTOR WPISU:

ŁUKASZ GAJEWSKI

Twój adres e-mail:
OK, Wysyłaj MI
OK, Wysyłaj MI
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Inspiracje do podróży na maila

Kilka razy w roku wyślemy Ci ciekawe inspiracje do podróży.

 

Most na Czarnym Drinie, Macedonia

YOUTUBE

YOUTUBE

Logo WebWave - strony www

INSTAGRAM

INSTAGRAM

Między kilometrami logo bloga podróżniczego

Zdjęcia i zapiski z podróży, wypraw motocyklowych, mapy i trasy wycieczek, blog podróżniczy.
Jeżeli chcesz wykorzystać materiały z tej strony
skontaktuj się z nami. Ta strona wykorzystuje pliki cookie.

Logo bloga podróżniczego Między Kilometrami
Góra o zachodzie słońca. Inspiracje podróży.